parallax background
 

Projektowanie wnętrz


Specjalizujemy się w projektowaniu wnętrz dla klientów prywatnych i biznesowych. Każdy projekt otrzymuje indywidualną wycenę, uwzględniającą powierzchnię i analizę kosztów. Cena i termin realizacji zależą od zakresu usług i złożoności. Poniżej prezentujemy etapy procesu projektowania wnętrza.


Zadzwoń! Pomożemy i doradzimy

Oferujemy kompleksową usługę aranżacji wnętrz. Od projektu po wykonanie i montaż. Zadzwoń do nas i umów się na spotkanie.

Jakie są Państwa potrzeby i oczekiwania?

Na naszym pierwszym spotkaniu skoncentrujemy się na poznaniu Państwa oczekiwań dotyczących inwestycji pod względem estetyki, budżetu i funkcjonalności. Omówimy preferencje dotyczące kolorystki, materiałów i stylu, ze szczególnym uwzględnieniem elementów zapewniających komfortowe otoczenie. Naszym celem jest zrozumienie Państwa potrzeb, aby stworzyć doskonały projekt projektowania wnętrz, który spełni wszystkie oczekiwania.

Inwentaryzacja i układ funkcjonalny

Kolejnym kluczowym etapem jest inwentaryzacja, czyli uzyskanie precyzyjnych wymiarów wnętrza istotnych dla projektowania wnętrz. Na tej podstawie przygotujemy 2-3 propozycje układu funkcjonalnego, dostosowane do Państwa potrzeb. Jeśli inwentaryzacja nie jest możliwa na początkowym etapie, na przykład przy obiekcie w trakcie budowy, projekt oparty będzie na dostępnych rzutach, a dokładne pomiary zostaną wykonane przed dokumentacją techniczną.

Wizualizacje i projekt koncepcyjny

Na podstawie zgromadzonych informacji opracujemy dwie wersje projektu wnętrz. Ich celem będzie graficzne przedstawienie wcześniej omawianej wizji, a następnie przeprowadzenie dyskusji dotyczącej ewentualnych modyfikacji. Po uzgodnieniu ostatecznych elementów artystycznych projektu, przygotujemy dla Państwa końcowe wizualizacje.

Pomoc w trakcie realizacji

Jeżeli zajdzie taka potrzeba, spotykamy się z wykonawcami przed rozpoczęciem realizacji projektu, aby wyjaśnić im wszystkie szczegóły zawarte na rysunkach. Oferujemy także usługi nadzoru autorskiego, obejmujące regularne cotygodniowe wizyty na miejscu inwestycji, celem sprawdzenia, czy nasz projekt jest wdrażany zgodnie z ustalonym planem.

Dokumentacja techniczna

Jest to komplet dokumentów będący pomostem między naszą wizją a jej urzeczywistnieniem przez ekipy budowlane, instalatorów, elektryków czy stolarzy. Pełna dokumentacja techniczna, zawiera wszystkie rysunki potrzebne wykonawcom na budowie.

  • Uwzględnienie zmian instalacji elektrycznej oraz dostosowanie do funkcji – rozmieszczenie gniazd, wyłączników, punktów świetlnych
  • Uwzględnienie zmian instalacji wodno-kanalizacyjnej – dostosowanie do zaaranżowanej łazienki, kuchni wg wybranych sprzętów
  • Plastyka ścian, posadzki, strefy przypodłogowej, sufitowej - kolorystyka, faktury, materiały, układ płytek
  • Wyliczenie zapotrzebowania na płytki oraz panele
  • Umeblowanie – meble gotowe i projektowanie mebli na specjalne zamówienie

Ina Studio to ponad 10 lat doświadczenia w projektowaniu unikalnych i funkcjonalnych wnętrz.